Arka Plan Sanat 4 Yaşında Leave a comment

Kıymetli okurlar, yeni bir sayımızla daha birlikteyiz. Yeni sayımızı sunarken sizleri saygı ve minnetle selamlıyoruz. Öncelikle dergimize ilk yayınlandığı sayıdan itibaren ilgi gösteren herkese teşekkürlerimizi bir borç biliriz.
.
Bu sayımızla 4. yılımıza ulaşan Arka Plan Sanat gazetemizin abone sayısındaki artıştan ve geri dönüşlerden de anlaşılacağı üzere ülkemizde her geçen gün daha da yakından takip edildiğinin gurur ve mutluluğunu sizlerle paylaşmak isteriz. Bu duruma katkısı olan yazarlarımızdan, okuyucularımıza, tasarımcılarımızdan, tüm kurullarımıza kadar herkese sonsuz teşekkürler.
.
Kültür ve sanat bağlamında popüler medyada yer bulamayarak arka planda kalanların hür düşüncesinin sesi olan gazetemiz dijitale karşı direnmektedir. Basılı olarak yayın hayatını sürdüren gazetemizi sadece dokunup, kâğıt kokusunu içerinize çekerek okuyabilirsiniz. Hatta okurken elinizin bir miktar siyahlaşması da bizim gazetemizin özelliklerindendir. Gülümsediğinizi tahmin edebiliyorum. Bununla birlikte gazetemizin arkasında hiçbir siyasi kurum veya sermaye grubu yer almamaktadır ve bağımsız, bağlantısız bir yönetim anlayışı ile kültür ve sanat ekseninde her düşünceden insanın özgürce yer bulduğu bir yayın politikası olan alternatif medya aracıdır. Tefekkürün kalesi olan dergi ve gazetecilik, kuşkusuz kültür ve sanat aleminin yıldızı olacak makaleleri, okuyucuları ile buluşturma kavşağıdır. Yazarlarımız tarafından büyük özveriler ile ortaya konulmuş eserleri sizlerle buluşturmak bizler için mutlulukların en büyüğüdür.
.
Bilgi çok önemli bir güçtür ve her geçen gün daha değerli hale gelmektedir. Bilgilerin paylaşımı ve dolaşıma çıkmasıyla kültürün geleceği üzerindeki etkisi gittikçe daha çok ehemmiyet arz etmektedir. Sadece yayınlamış olmak için hiçbir yazıya gazetemizde yer vermemekteyiz. Sorumluluğumuzun farkında olarak gelecek kuşaklara bilgileri, “Nasıl?”ı aktarmaya çalışıyoruz. Bilgi üretimi düşünce ile ortaya çıkan ve oldukça zor olan bir süreçtir. Üretilenin paylaşılmaması ve dolaşımda olmaması ve günümüzde medya veya diğer kitle iletişim araçlarında yer almaması ise başka bir sorunsaldır. Düşünsenize üretiyorsunuz ama paylaşımı yok. İşte biz Arka Plan olarak arka planda kalmış bilgileri öyküleri popüler kültür ürünü olmayan çalışmaları sizlerle buluşturmaya çalışıyoruz. Kararlı olarak sizden aldığımız güç ile 5. yılımızda da bu yapı taşlarımızla sizlerle buluşturmaya çalışmaya devam edeceğiz.
Sevgi ve saygılarımla…
A.Niyazi Sertkalaycı 

Bir yanıt yazın

Left Menu Icon