Hayatımızdaki Şeyler… Leave a comment

📌 Hayatımızdaki Şeyler…
.
Bu aydan itibaren günlük hayatımızdaki şeylere bakmak ve onların kısa tarihini de sizlere aktarmak istiyorum. Esin kaynağım ise Georges Perec’in “Şeyler” isimli romanı ile Kudret Emiroğlu’nun “Gündelik Hayatımızın Tarihi” adlı eseri oldu. Düşündükçe, keyiflendiğim bir seri olacak fikrim artıyor.
.
Fotoğraflarla donanmış bir hayatımız var. Hatıralara dönüp bakmak istediğinizde gülümsemenize, hüzünlenmenize, zihninizi tazelemenize sebep olan basılı veya dijital olarak saklanmış fotoğraf karşınıza çıkacaktır. Yolculuk benim için değerli bir şey olan fotoğrafla başlayacak. Tüm yazılarımda olduğu gibi yine fotoğraflar bana eşlik edecek. 19 Ağustos günü her yıl “Dünya Fotoğraf Günü” olarak kutlanır. Fotoğrafın icadı 184 yıl öncesine 19 Ağustos 1839 yılına tarihleniyor. Birçok sanat alanına göre daha genç bir sanat olan fotoğraf ise çok hızlı gelişiyor. İnsanın bir taneliği ve kolay sonuç alacak yöntemleri keşfetme merakı fotoğrafı hayatımızın tam orta yerine bıraktı.
.
Hulki Muradi kültür, sanat, gezi rehberiniz Arka Plan Sanat’ın 28. sayısında sizler için fotoğraflayıp yazdı…
.
📰 Dijitalleşen dünyamızda dijitale bulaşmadan sadece dokunarak okuyabildiğiniz yayın organımız Arka Plan Sanat’ın 28. sayısına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
.
👉 https://arkaplansanat.com/product/arka-plan-sanat-28-sayisi/

Bir yanıt yazın

Left Menu Icon