Barış mı, Ne Zaman? Leave a comment

📌 Ukraynalı Kimdir?
Farklı etnik gruplar yaşasa da nüfus ezici bir çoğunlukta Ukraynalı. Yahudi kültürünün de etkili olduğu bir ülke Ukrayna. Dünyaca ünlü Damdaki Kemancı opereti Jitomir ilinde bir Yahudi yerleşiminde geçer ki bu yerleşim bölgesi bugünkü Ukrayna’dadır. Etnik Ukraynalılar, Slav halklarından biridir. Batı, Güney ve Doğu Slavları olarak birbirinden ayrılan Slav halkları içerisinde Ruslar, Ukraynalılar ve Belaruslular ise “Doğu Slavları”. Bu durumda iki ülke lideri arasında tartışma konusu olanın tam tersine Ruslar ve Ukraynalılar aynı etnik kökten geliyorlar. Aslında Rus lideri aynı kökten olduklarını savunurken, Ukrayna lideri itiraz etmiştir. Konunun “politize” edilmesinin en önemli sebebi Rus liderinin kendi ulusunu Sovyetler Birliği’nin tek varisi olduğunu görmesidir. Yine “Ego” MAALESEF… Kim haklı? Bence haklı yok. Kazanan ise liberal ekonominin yarattığı doyumsuz canavarlar.
.
🖊 “Barış mı, Ne Zaman? “. Hulki Muradi kültür, sanat, gezi rehberiniz Arka Plan Sanat’ın 23. sayısında sizler için fotoğraflayıp yazdı…
.
📷“Kiev’de Pazar Yeri” / Hulki Muradi
.
📰 Dijitalleşen dünyamızda dijitale bulaşmadan sadece dokunarak okuyabildiğiniz yayın organımız Arka Plan Sanat’ın 23. sayısına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
.
👉 https://arkaplansanat.com/product/7060/

Bir yanıt yazın

Left Menu Icon