Deprem ve Türk Tabipleri Birliği Leave a comment

📌 “Olağan” ile “olağandışı”nın çoğu kez birbirine karıştığı, yan yana yaşandığı ülkemizde hekim olmak, duyarlı, halkın sağlığından sorumluluk duyan iyi bir hekim olmakla başlar. Hekimlerin oluşturduğu tabip odaları, Türk Tabipleri Birliği (TTB) çatısıyla örülür, birikir, gelişir. Bu çaba çok farklı yerlerin tanığı, müdahale edeni yapar bizi. Hekimler kimi zaman evinden, ülkesinden kilometrelerce uzakta “sığınılan” ülkede kampta yaşayanların yanı başındadır. Kimi zaman patlayan mühimmat fabrikasının bir koca şehri nasıl etkilediğinin tanığıdır. Kimi zaman bir salgında en çok can veren meslek grubu olmasına rağmen canı pahasına canla başla çalışanıdır. Kimi zaman selden mağdur olanların yanında, kimi zaman kendisi depremzede olduğu halde sağlık hizmeti vermek için günlerce uyumayandır. TTB olağandışı durumlarda sağlık hizmetleri grubu çalışanları, aktivistleri veya gönüllüleri ve hekimler, kimi zaman “evleri başlarına yıkılanlar”ın yanındadır, kimi zaman sel sonrası değerlendirme ve katkı için olağandışı durum bölgesindedirler, kimi zaman da hastalığın kendisine bulaşacağını bildiği halde mesleğin etik ilkelerinden ayrılmayarak hastasının ameliyatını yapan veya tedavi etmeye çalışandır.
.
“Deprem ve Türk Tabipleri Birliği “
.
TTB ikinci başkanı Doç. Dr. Ali İhsan Ökten kültür, sanat, gezi rehberiniz Arka Plan Sanat’ın “Zamanın Durduğu An” deprem özel sayısında sizler için fotoğraflayıp yazdı…
.
📰 Dijitalleşen dünyamızda dijitale bulaşmadan sadece dokunarak okuyabildiğiniz yayın organımız Arka Plan Sanat’a www.arkaplansanat.com web sitemiz ile aşağıdaki satış noktalarından ulaşabilirsiniz.
.
👉https://arkaplansanat.com/product/arka-plan-sanat-24-sayi-deprem-ozel/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Left Menu Icon