Su Yağa Karışırsa Çerağı Aydınlatmaz! Leave a comment

📌 Ülkemizde depremden dolayı büyük bir korku ve dehşet yaşandı. Bunların hepsini gördük, hissettik, şahit olduk. Peki, bu felaketin payındaki kişi ve kişiler ne yaptı? Ya ülkenin yer yapısını sorumlu tuttu, ya adaleti sorguladı ya müteahhidi suçladı veya fakirliğinin bir sonucu olarak çürük yapılarda oturmanın bedelini isyan ile kendine ödetti. Daha da ileri giderek “Ya olursa ve ölürsem?” diye gününün her dakikasını endişe ile geçirir oldu. Şu bir gerçek ki kaygı bozuklukları en az üç nesil öncesinden başlayarak yörüngesi şaşmaz bir şekilde ilerler. Çünkü her gelen nesil çocuğuna dünyanın güvenilmez bir yer olduğunu öğretir. Daha ana rahmindeyken bebek bunu hisseder ve mizacı tam olarak burada belirlenir eğer şansı varsa bu zinciri kırabilir.
.
“Su Yağa Karışırsa Çerağı Aydınlatmaz!”
.
Uzman Psikolog Nurgül Bülgür kültür, sanat, gezi rehberiniz Arka Plan Sanat’ın “Zamanın Durduğu An” deprem özel sayısında sizler için yazdı…
.
📰 Dijitalleşen dünyamızda dijitale bulaşmadan sadece dokunarak okuyabildiğiniz yayın organımız Arka Plan Sanat’ın Deprem Özel Sayısına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://arkaplansanat.com/product/arka-plan-sanat-24-sayi-deprem-ozel/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Left Menu Icon