Depremler Şehri Elazığ… Leave a comment

📌 24.01.2020 tarihinde saatler 20:55’i gösterdiğinde başlayan çoğunun büyüklerinden duyduğu o acı korku dolu anlar; adeta okudukları duydukları bir senaryonun canlandırması gibiydi. Ve bu korku dolu anlar 22 saniye sürdü. Sürenin sonunda ne mi oldu? Bunu o insanlar adına cevaplamak ne kadar doğru olur bilinmez ama ben de depremi yaşayan biri olarak şunu diyebilirim. Birçok anı enkaz altında kaldı. Hayatta anlamlı ve anlamsız nelerin olduğu anlaşılır bir ders oldu. İnsanlar dert ediyorlardı ya ikinci evinin olmamasını, evinin katını, yerini, büyüklüğünü, şeklini ya da arabasını, modelini, rengini, yediği yemeği, kıyafet vb. diye uzar gider bu sıralama. Herkes kendine bir şeyleri dert eder ya işte bu dertlerin bir önemi kalmamıştı. Önemli olan can sağlığı ve sevdiklerinin sağlığı, varlığı olmuştu. Oysaki bir gün önce kızdığı konunun bir önemi olmadığını ne kadar gereksiz şeyler için kalp kırar olduğumuzu fark ettik. İnsanların önem sırası kıymet verdiği her şeyin sıralaması değişmişti. Belki bir gün önce bir evin yok çadırda kalmalısın deseler hepimiz karşı çıkardık ama şimdi inşallah bana da bir çadır çıkar diye umut etmeye başlamıştık…
.
“Deprem Ülkesi Olan Türkiye’den Depremler Şehri Elazığ “
.
Doç. Dr. Mustafa Yılmaz kültür, sanat, gezi rehberiniz Arka Plan Sanat’ın “Zamanın Durduğu An” deprem özel sayısında sizler için fotoğraflayıp yazdı.
.
Dijitalleşen dünyamızda dijitale bulaşmadan sadece dokunarak okuyabildiğiniz yayın organımız Arka Plan Sanat’ın Deprem Özel Sayısına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://arkaplansanat.com/product/arka-plan-sanat-24-sayi-deprem-ozel/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Left Menu Icon