Değişmeyen Tek Şey, Değişimin Kendisidir! Leave a comment

Ünlü soul şarkıcısı Sam Cooke öldüğünde sadece 33 yaşındaydı ve müziğin doruğundaydı. Hayatının son anlarında kendisini vuran kadınla göz göze gelerek söylediği şu sözler hafızalara kazındı: “Hanımefendi, beni vurdunuz! – Lady, you shot me!”…
.
Bir kadınla arasında yaşanan ve sanatçının ölümüyle sonuçlanan olay 11 Aralık 1964 tarihinde gerçekleşti. ABD’de ırk ayrımcılığı gölgesinde gerçekleşen bu hadise, anlaşmazlıktan doğan bir kavga mıydı, yoksa Cooke’un üstlendiği aktivist rolünden dolayı daha derin güçlerin komplosu mu vardı? Günümüzde hala tartışılan bu vakanın sebepleri konusunda tam bir fikir birliği sağlanamamıştır. Ancak kesin olan bir şey var ki Sam Cooke, kariyerinin zirvesindeyken, müzisyen, iş insanı ve siyahi toplumun önemli bir figürü olarak beklenmedik bir şekilde hayatını kaybetmişti.
.
Aykut Öger kültür, sanat, gezi rehberiniz Arka Plan Sanat’ın 29. sayısında sizler için yazdı…
.
📰 Dijitalleşen dünyamızda dijitale bulaşmadan sadece dokunarak okuyabildiğiniz yayın organımız Arka Plan Sanat’a www.arkaplansanat.com web sitemiz ile aşağıdaki satış noktalarından ulaşabilirsiniz.
.
👉 Arka Plan Sanat satış noktaları;
– Adana/Mersin Groseri
– Adana Gar Kiosk Büfe
– Trendyol
– N11
– Dergiyurdu
– WhatsApp satış 0543 351 01 12

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Left Menu Icon